Zaznacz stronę

22 – 29 lipca 2023

Jak co roku mam przyjemność zaprosić Państwa na wakacyjny warsztat Jogi w Orzechowie.

„Joga jest drogą – procesem zbliżania się na powrót do siebie. Proces odkrywania swojego ciała nie tylko jako dobrze wyglądającej powłoki zewnętrznej ale podążanie coraz głębiej do wnętrza, aż do spotkania z powłoką psychiczną i jeszcze dalej. Podstawowym elementem pracy w jodze jest asana czyli świadome układanie ciała w odpowiedniej pozycji, tak aby otrzymać zwrotną wartość jaką jest poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego. Nieskończone bogactwo pozycji – asan i ich różnorodność stwarza każdemu możliwość uczestniczenia w procesie jogi, bez względu na wiek, sprawność fizyczną i stan zdrowia. Szczególnie współczesny człowiek, narażony na mocne działanie czynników zewnętrznych wywołujących stres, na tyle silnych lub długotrwałych by naruszyć równowagę psychofizyczną, potrzebuje wsparcia ze strony jogi. Joga jest starożytna sztuką wywodzącą się z Indii, jednak prawdziwą jej wartością nie jest tradycja i historia, ale ciągły proces ewolucji jakiemu podlega by sprostać wymaganiom współczesnego człowieka. W odróżnieniu od innych form aktywności fizycznej posiada pewną niespotykaną głębię opartą na świadomości pracy z ciałem i oddechem. I tutaj docieramy do wielkiej tajemnicy jogi jako systemu kontroli emocji. Nie wyparcia lecz inteligentnego kierowania energią naszej psychiki. Oddech stanowi spoiwo pomiędzy emocjami a ciałem, pomiędzy powściągnięciem a działaniem. Poznając tajemnicę oddechu pozbywamy się zasłony, jak tajemniczej mgły, która utrudnia nam poruszanie się w skomplikowanej rzeczywistości. Joga jest powrotem do domu czyli do samego siebie, do swojego ciała, umysłu, serca”. Marek Migała

Marek Migała – dyplomowany nauczyciel Jogi Iyengara ze stopniem Level 3. Praktykuje jogę od 1991 roku, uczy od 1997 roku. Specjalista rehabilitacji z wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym. Jest absolwentem Krakowskiej Szkoły Masażu, uczniem Adama Zborowskiego, cenionego w Polsce nauczyciela masażu. Przez 13 lat pracował w Przychodni rehabilitacyjnej i szpitalu, jako masażysta i terapeuta manualny specjalizując się w pracy ze schorzeniami kręgosłupa. Pierwsze kroki w świecie jogi stawiał w Tarnowie gdzie obudziła się w nim pasja do ćwiczenia, otworzyło się serce i umysł na mądrość płynącą z systematycznej praktyki jogi. Następnie w Krakowie spotkał Konrada Kocota, jednego z najwybitniejszych polskich nauczycieli. Konrad przekazał mu solidną praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat wykonywania asan i praktyki pranayamy. Wiedza przekazana przez Konrada stała się na tyle inspirująca, że postanowił spróbować swoich sił jako nauczyciel. Wziął udział w Kursie Nauczycielskim organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, gdzie zdobył stopień nauczycielski Introductory I, a rok później Introductory II. Równocześnie uczył jogi w Tarnowie. W miarę pozyskiwania coraz większej wiedzy płynącej z praktyki jogi, postanowił połączyć ją ze swoim doświadczeniem terapeutycznym. Początkowo próbował rozwiązać własne problemy zdrowotne z pomocą jogi. Gdy okazało się to skuteczną terapią wspomagającą leczenie, zwłaszcza schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu, wyspecjalizował się właśnie w terapeutycznym aspekcie jogi. Rok 2013 stanowił istotny zwrot w jego rozwoju zawodowym zmierzając w kierunku terapii opierającej się na pracy z systemami powięziowymi. Podczas licznych szkoleniach prowadzonych przez znanych międzynarodowych wykładowców, miał zaszczyt również zetknąć się z twórcami Anatomy Tranis Thomas’em Mayers’em oraz James’em Earls’em, a w 2015 r uzyskał tytuł Structural Bodyworker. Pogłębił również swoją pracę o współczesną wiedzę na temat diagnostyki i leczenia wad postawy, kształcąc się m.in. u dr Robert Schleipa, a także rozwinął swoje kompetencje zawodowe kształcąc się w zakresie technik osteopatycznych u Daryla Herberta. Nadal planuje rozwijać swoją wiedzę o nowe metody ruchowe, m.in. Applied Functional Science. Również cały czas doskonali swoją wiedzę na temat jogi poprzez udział w warsztatach prowadzonych przez znakomitych nauczycieli zarówno z Polski jak i z zagranicy, a także asystuje w kursach nauczycielskich, jednocześnie przybliżając przyszłym nauczycielom jogi wiedzę anatomiczną i medyczną. Obecnie prowadzi zajęcia jogi w Joga Centrum  oraz pracuje we własnym gabinecie w Warszawie opiekując się m.in. tancerzami, sportowcami a w szczególności ludźmi ćwiczącymi jogę.

Warsztat odbędzie się w Ośrodku „Leśnik” w Orzechowie Morskim, którego malownicze położenie sprawia, iż jest to idealne miejsce dla ludzi szukających ciszy i spokoju. Ośrodek znajduje się 150 m. od plaży , położony jest w lesie bukowo-sosnowym , gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się leśna ścieżka dydaktyczna ” Orzechowska wydma” oraz wieża widokowa ( 49 m.).

Orzechowo Morskie dzieli od Ustki tylko 7 km. Liczne szlaki piesze i rowerowe okalające ośrodek zapewnią wypoczynek na świeżym powietrzu. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów oraz rowerków dla dzieci jak również fotelików dla najmłodszych przy rowerach dorosłych. Dodatkowym atutem jest stadnina koni położona niedaleko kompleksu.

Ośrodek jest przygotowany na przyjęcie rodzin z dziećmi. Pociechy znajdą dla siebie plac zabaw oraz kącik edukacji przyrodniczo-leśnej.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa teren ośrodka jest w całości ogrodzony z automatycznie zamykaną bramą wjazdową a parking jest monitorowany. Istnieje możliwość zorganizowania grilla i ogniska .

Na terenie ośrodka znajduje się kort do tenisa ziemnego.

Mile widziane rodziny z dziećmi – podczas trwania zajęć grup początkujących organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi w wieku 4-10 lat.

PROGRAM

sobota (dzień przyjazdu):

16:00 –  zakwaterowanie

17:00-18:45 –  joga

19:00  –  kolacja

20:00 – spotkanie organizacyjne

niedziela do piątku:

8:00-10:00 – joga dla zaawansowanych

10:15 – 11:45 – joga dla początkujących/opieka dla dzieci

12:00 – obiad

15:45-17:15 – joga dla początkujących/opieka dla dzieci

17:15-18:45 – joga dla osób praktykujących + pranajama

19:00 – kolacja

sobota (dzień zakończenia turnusu):

8:00 – 10:00 – joga

10:00 – 11:00 – wykwaterowanie

11:00 – obiad

Odbędą się również spotkania medytacyjne, których szczegóły zostaną ustalone na miejscu.

Prosimy o zabranie swoich mat i pasków lub o poinformowaniu nas o potrzebie zabrania ich przez nas.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Leśnik” w Orzechowie Morskim

76-270 Ustka

tel./fax (59) 81 446 35 www.orzechowo-morskie.pl

Zakwaterowanie w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych lub domkach. Opcje noclegu:

  • Pawilon A – pokoje 1 osobowe i apartamenty 3/ 4 osobowe
  • Pawilon B – pokoje 2 lub 3 osobowe
  • Domek – dwa pokoje 2 osobowe + pokój dzienny

Cena pobytu obejmuje : noclegi, wyżywienie wegetariańskie (2 obfite posiłki dziennie), ognisko, zajęcia jogi, medytację, ćwiczenia oddechowe, opiekę nad dziećmi, całodobowy parking monitorowany.

* cena dla osób, które dokonają rezerwacji przed 31 marca 2023 (czyli po potwierdzeniu dostępności miejsc dokonają wpłaty zaliczki do ośrodka Leśnik oraz prześlą potwierdzenie wpłaty na mailkontakt@przystanekjoga.pl)

Dzieci do 4 lat bez świadczeń ( bez wyżywienia+ bez osobnego łóżka + bez korzystania z opieki) bezpłatnie.

Dopłata za niewykorzystane miejsce noclegowe w pokoju 2, 3, 4 – os. (nie obejmuje domków, ponieważ rezerwacja musi dotyczyć wszystkich 4 miejsc noclegowych czyli całego domku) – 1260 zł 

Istnieje możliwość tzw. „wspólnego spania”, np. dla rodzica z dzieckiem (wersalka rozkładana w niektórych pokojach). Wycena pobytu odbywa się wtedy indywidulanie po dokonaniu rezerwacji.

Dodatkowo płatne 5 zł za dzień – opłata uzdrowiskowa w pobierana w ośrodku.

WYŻYWIENIE

Dieta wegetariańska (mogą pojawić się opcjonalnie ryby). W celu ustalenia innej formy wyżywienia prosimy o indywidulany kontakt z ośrodkiem.

Możliwość dokupienia śniadań – w tej sprawie prosimy o kontakt indywidualny z ośrodkiem.

REZERWACJE:

W celu zapisania się na warsztat prosimy o wysłanie maila na adres kontakt@przystanekjoga.pl z następującymi informacjami:

  • liczba osób zgłaszanych na warsztat z uwzględnieniem czy są to osoby ćwiczące czy towarzyszące oraz podaniem ich imion i nazwisk (jeśli dzieci to z podaniem wieku oraz imion)
  • preferowany rodzaj zakwaterowania
  • informację czy potrzebujesz rachunek za zajęcia jogi

Po potwierdzeniu dostępności miejsc prosimy niezwłocznie o wpłatę zaliczki w wymienionych wcześniej kwotach bezpośrednio do Ośrodka Leśnik oraz przesłanie nam potwierdzenia przelewu. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłata zaliczki do ośrodka Leśnik oraz przesłanie potwierdzenia wpłaty na mail kontakt@przystanekjoga.pl

Tytuł przelewu: „ Turnus z jogą 22 – 27.07. 2023″

Numer konta do wpłat: Ośrodek Leśnik 83 2030 0045 1110 0000 0092 8550

Pozostała kwota będzie do zapłaty na miejscu: za zajęcia jogi w gotówce, natomiast za pobyt w recepcji ośrodka kartą lub gotówką.

W przypadku rezygnacji z wyjazdu po 15 maja 2022 wpłacone zaliczki stają się bezzwrotnym zadatkiem.

Zapisy, wszelkie informacje nt. rezerwacji, pokoi, itd. tel.: 510027108, mail: kontakt@przystanekjoga.pl

Zapraszam serdecznie,

Marek Migała